Zespół artystyczny – Słoneczni

pwd. Renata Bolesta

pwd. Aleksander Bolesta

Potrzebujesz więcej Informacji

Jeśli próbujesz skontaktować się z biurem Komendy przejdź do zakładki Kontakt.

Harcerski Zespół Artystyczny „SŁONECZNI” im. hm. Edwarda Sośnierza Śląskiej Chorągwi ZHP powstał we wrześniu 1963 r. w Szkole Podstawowej nr 25 w Katowicach jako klasyczny chór szkolny. Po trzech latach cały zespół wstąpił do Związku Harcerstwa Polskiego, utworzył 24 Drużynę Harcerską w Hufcu Katowice – Ligota i odtąd występował na scenach i estradach już jako Harcerski Chór im. M. Karłowicza.
Po latach prób i występów na wielu scenach nastąpiła zmiana profilu działalności chóru, który w 1972 roku przeniósł swoją siedzibę do katowickiego Pałacu Młodzieży, by umożliwić uczestnictwo w zespole wszystkim chętnym dzieciom z wszystkich katowickich szkół podstawowych. Wówczas też przyjął swoją obecną nazwę i działa jako Harcerski Zespół Artystyczny SŁONECZNI.

„Zawisza Czarny” to flagowy statek ZHP . Żaglowiec uratował część załogi żaglowca Marques, który zatonął w gwałtownym szkwale. Po wzięciu rozbitków na pokład Zawisza, pomimo wysokiego stanu morza i bardzo silnego wiatru, pozostał w rejonie wypadku, poszukując ofiar. Na Bermudach żaglowiec i jego załogę witano jak bohaterów….