Dzień Myśli Braterskiej.

22 lutego, w rocznicę urodzin Roberta i Olave Baden-Powellów – założyciela skautingu i naczelnej skautki świata, ponad 60 milionów skautek i skautów na całym świecie, w tym harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego, obchodzą Dzień Myśli Braterskiej — święto przypominające, że są częścią wielkiej, międzynarodowej wspólnoty. Ten wyjątkowy dzień obchodzą skautki i skauci na całym świecie, niezależnie od miejsca zamieszkania, koloru skóry, wyznania czy wieku. To święto jedności, przyjaźni i braterstwa. Przypomina, że mimo różnic, wszystkich łączą te same wartości, chęć rozwoju, pomaganie drugiemu człowiekowi i wpływanie na otaczającą rzeczywistość.

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej życzymy wszystkim zuchom, zuchnom, harcerkom, harcerzom, instruktorom i instruktorkom, a także osobom wspierającym harcerstwo, aby w swoich działaniach mogli być zawsze otwarci na innych i zmieniać świat na lepszy.

Czuwaj!