O Chorągwi Śląskiej ZHP

Chorągiew Śląska ZHP jest jednostką organizacyjną Związku Harcerstwa Polskiego, która swoje działania koncentruje w obszarach województwa Śląskiego. W skład Chorągwi Śląskiej ZHP wchodzą trzydzieści cztery hufce, a jednym z zadań chorągwi jest wspieranie właśnie tych jednostek w prowadzonej działalności.

Przez lata staliśmy się partnerem dla największych instytucji w województwie Śląskim, a wypełniając cele stawiane przez Statut ZHP do których można zaliczyć organizację kursów i szkoleń dla kadry harcerskiej, działania ekologiczne, patriotyczne, szerzące idee demokracji i odpowiedzialności, a przede wszystkim starając się wspierać wychowanie kolejnych pokoleń zuchów i harcerzy zorganizowaliśmy szereg wydarzeń, które na stałe wpisały się nie tylko w nasze kalendarze. Wśród naszych flagowych wydarzeń znajdują się Wiosenny i Jesienny Spływ Odrzański, Gala Mistrzów Harcerstwa, Festiwal Piosenki Zuchowej “Wesołek” czy Dni Chorągwi Śląskiej ZHP.

Jednak to tylko niektóre wydarzenia, z których jesteśmy dumni, ponieważ do tego dochodzi jeszcze szereg konferencji, kursów, warsztatów i innych działań, które wymagają naszego zaangażowania. Chcemy wciąż się rozwijać i angażować w kolejne aktywności, jednak to wszystko nie jest możliwe bez naszych zuchów, harcerek, harcerzy, instruktorów oraz instruktorek, którzy są siłą Chorągwi Śląskiej ZHP.