Akcja „ZIMA” to cykl nocnych działań patrolowo-ratowniczych prowadzonych przez harcerzy Harcerskiego Klubu Specjalnościowego „Macha” w różnych miastach województwa śląskiego.
W ostatnich tygodniach patrole realizowane były m.in. w Gliwicach, Bytomiu, Rybniku i Rudzie Śląskiej – we współpracy ze Strażami Miejskimi, służbami ratunkowymi oraz instytucjami pomocy społecznej. Celem działań jest szybka reakcja na sytuacje zagrożenia zdrowia i życia osób doświadczających kryzysu bezdomności, szczególnie w okresie niskich temperatur.
To przykład harcerskiej służby realizowanej konsekwentnie, odpowiedzialnie i w ścisłej współpracy z lokalnymi partnerami.
👉 Pamiętajmy: reagowanie ma znaczenie. Jeśli widzisz osobę, która może potrzebować pomocy w czasie mrozów – nie przechodź obojętnie i powiadom odpowiednie służby.
Jesteśmy z Was dumni🫡💚









