MON – Azymut na obronność

Dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach zadania publicznego Ministerstwa Obrony Narodowej

SŁUŻYMY OJCZYŹNIE – SŁUŻYMY W NATO – 25 LAT OBECNOŚCI W SOJUSZU

Całkowita wartość projektu - 197.390 zł.
Wartość dofinansowania - 97.000 zł.
W ramach projektu zostaną zrealizowane:
1. Kurs spadochronowy – stanowi intensywny kurs teoretyczny oraz praktyczny zakończony egzaminem pisemnym oraz trzema skokami ze spadochronem.

2. Kurs Instruktora Strzelectwa Sportowego – stanowi szkolenie z zakresu teoretycznego i praktycznego. Ukończenie kursu i zdanie egzaminów uprawnia do pracy jako instruktor strzelectwa.

3. Szkolenie Taktyczne CQB – kurs podstawowy – celem zajęć jest zapoznanie szkolonych z zasadami bezpieczeństwa w czasie prowadzenia ognia na krótkim dystansie oraz małych przestrzeniach z broni krótkiej oraz długiej. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminów uczestnicy otrzymują certyfikat potwierdzający kompetencje w zakresie taktyki bliskiego boju.

4. Konkurs wiedzy „Azymut na NATO” – konkurs z podziałem na dwie grupy wiekowe, składający się z dwóch etapów: prezentacja oraz konkurs wiedzy. Spośród wszystkich zgłoszonych zespołów wyłonione zostaną trzy z najlepszą kwalifikacją punktową.

Miejsce: Ośrodki Chorągwi Śląskiej ZHP, Aeroklub Gliwicki, Strzelnica Niepublicznego Centrum Kształcenia Zawodowego „Camp Raptor”
Termin: realizacja pomiędzy 20.08 – 31.10.2024 r.
Suma uczestników: 270 osób
Grupa docelowa – młodzież w wieku 15-19 lat, instruktorzy ZHP:
– członkowie Chorągwi Śląskiej ZHP
– uczniowie szkół o mundurowym profilu kształcenia,