Dojazd

Dojazd do Komendy Chorągwi Śląskiej ZHP i Ośrodka Harcerskiego w Chorzowie, Hotelu Skaut.

Komenda Chorągwi Śląskiej ZHP znajduje się pod adresem:
aleja Harcerska 3B, 41-516 Chorzów

Dojazd samochodem:
Dojazd od strony Katowic drogą nr. 79, następnie w ul. Parkową, rondem na aleje Harcerską. Wjazd na aleję Harcerską znajduje się za szlabanem. Należy pobrać bilet parkingowy. (dla osób dojeżdżających do siedziby Chorągwi Śląskiej, jest możliwość anulowania płatności za wjazdu w recepcji hotelu Skaut – po anulowaniu płatności mamy 15 minut na wyjazd z terenu Parku).

Dojazd komunikacja miejską:
W pobliżu biura Chorągwi Śląskiej znajduje się przystanek tramwajowy Chorzów Stadion Śląski. Na przystanku zatrzymują się następujące tramwaje: T9, T6
Transport dalekobieżny (pociąg, autobus dalekobieżny itp.):
najprościej jest dojechać do Katowic (Dworzec Główny lub Dworzec Autobusowy), a następnie udać się na przystanek tramwajowy pod Teatr Wyspiańskiego i wsiąść do tramwaju jadącego w kierunku Chorzowa (dojazd komunikacją miejską powyżej).

„Zawisza Czarny” to flagowy statek ZHP . Żaglowiec uratował część załogi żaglowca Marques, który zatonął w gwałtownym szkwale. Po wzięciu rozbitków na pokład Zawisza, pomimo wysokiego stanu morza i bardzo silnego wiatru, pozostał w rejonie wypadku, poszukując ofiar. Na Bermudach żaglowiec i jego załogę witano jak bohaterów….