Kurs Podstawowy Skoczka Spadochronowego

Zapisy ruszają 02.09.2024 r. od godziny 18:00

Zapisy możliwe są pod linkiem

Przewidziano 20 miejsc

ORGANIZACJA

Kurs realizowany w Aeroklubie Gliwickim
Gliwice Lotnisko
44-100 Gliwice

Kurs teoretyczny składa się z wykładów z następujących dziedzin lotniczych:

• Prawo lotnicze , przepisy lotnicze
  • Człowiek możliwości ograniczenia
  • Ogólna wiedza o spadochronie.
  • Teoria skoku spadochronowego.
  • Zasady skoku spadochronowego.
  • Ogólne bezpieczeństwo skoków.

Szkolenie praktyczne czyli wykonywanie skoków z samolotu AN-2. Wysokość wyskoku 1000 m i pierwsze pięć skoków wykonuje się z samoczynnym otwarciem spadochronu – skoki na linę – a w następnych skoczek samodzielnie po oddzieleniu się od samolotu otwiera spadochron.
Dalsze wykonywanie skoków zależy już od zainteresowanych skakaniem i podwyższenia swoich umiejętności praktycznych, zdobywania uprawnień, licencji czy też świadectwa kwalifikacji skoczka spadochronowego/ szczegóły na stronie sekcji spadochronowej.

W razie pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z członkiem komendy chorągwi - phm. Dawidem Grzyb (tel. 793 010 421).

Jeśli zostają spełnione poniższe warunki zapraszamy do uzupełnienia ankiety zgłoszeniowej (ograniczona liczba miejsc - 20 osób).W przypadku większej ilości osób chętnych do odbycia kursu skoczka spadochronowego w późniejszym terminie zostaną uruchomione kolejne edycje.

KOSZT

KURS SPADOCHRONOWY - współfinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej – Pełny koszt kursu spadochronowego wynosi 1500 dopłata za udział w kursie wynosi 900 zł/uczestnika.

Cena zawiera: Zajęcia teoretyczne, ćwiczenia naziemne, test KTW, Trzy skoki na linę desantową z 1000 m.n.p.g, opiekę instruktorską.

Cena nie zawiera: noclegu, wyżywienia, transportu, ubezpieczenia.

W przypadku zakwalifikowania się na kurs będzie możliwość wniesienia dodatkowej składki zadaniowej w ramach której chorągiew zapewni ubezpieczenie grupowe (dodatkowe ubezpieczenie OC i NNW jest obowiązkowe). Dodatkowe informacje o ubezpieczeniu zostaną przekazane osobom zakwalifikowanym.

ROZKŁAD KURSU

Kurs odbędzie się na terenie aeroklubu (Lotnisko, 44-100 Gliwice) w terminach:

• Wtorek (10.09.2024 r.) w godzinach 10:00-22:00
  • Piątek (13.09.2024 r.) w godzinach 17:00-22:00
  • Sobota (14.09.2024 r.) od godziny 08:00
  • Niedziela (15.09.2024 r.) od godziny 08:00

W sytuacji niekorzystnych warunków atmosferycznych kurs może odbyć się tydzień później (17.09; 20-22.09.2024 r.) W przypadku zmiany terminu kursu poinformujemy was o tym najszybciej jak to możliwe.

WYMOGI

Poniżej przedstawiamy wymogi dla uczestników:

• Ma ukończone 16 lat.
  • Brak przeciwskazań zdrowotnych (choroby przewlekłe, problemy z sercem, padaczka, etc.)
  • Limit wagowy – 100 kg
  • Zgoda rodzica/opiekuna prawnego dla osób niepełnoletnich.

Po ukończeniu kursu otrzymujesz:

• Certyfikat uczestnictwa w kursie spadochronowym