Miejska Gra Historyczna

Beneficjenci projektu będą wcielać się w rolę powstańców śląskich i wykonywać szereg zadań, które przybliżą im jakie wyzwania stały przed walczącymi.

Uczestnicy będą musieli wykazać się pracą w grupie, odwagą i kreatywnością podczas wykonywania poszczególnych zadań. Będą mieli za zadanie przygotować ekwipunek potrzebny podczas podróży, udzielić pierwszej pomocy rannemu żołnierzowi, rozszyfrować tajne dokumenty oraz dotrzeć do wyznaczonego punktu używając mapy i busoli.

Ważnym elementem fabuły będzie także zbieranie informacji historycznych które będą potrzebne do rozwiązania finałowego quizu. Gra będzie miała charakter całodziennej rozgrywki z elementami rekonstrukcyjnymi.

Metody wykorzystane podczas realizacji zadania to praca w grupie, odgrywanie ról, questing, quiz oraz marsz z mapą. Dzięki uczestnictwu w grze historycznej beneficjenci projektu będą mieli okazję rozszerzenia swojej wiedzy z zakresu historii Śląska i Polski a ponadto zostanie uczczona pamięć o powstańcach śląskich.

Dodatkowo zwiększy to zainteresowanie dzieci i młodzieży historią kraju i regionu. Dzieci i młodzież będą miały okazję do zdobywania umiejętności przydatnych w życiu (czytanie map, sporządzanie planów, szkiców i opisów, zdobywanie nowych umiejętności technicznych, ale także kodowanie, szyfrowanie czy odszyfrowywanie), poprawę sprawności fizycznej, wytrzymałości, szybkości, spostrzegawczości, zdolność do przewidywania zagrożeń, a także będą miały poczucie normalnego, zdrowego zmęczenia z ogromną dozą radości.

Przewidywana liczba beneficjentów to 60 osób.