Nowa Komenda Hufca ZHP spotkała się z prezydentem Częstochowy – Aktywna Częstochowa

Dodano: 7 listopada, 2025

0

Przedstawiciele nowej Komendy Hufca ZHP rozmawiali o perspektywach dalszej współpracy z prezydentem Częstochowy Krzysztofem Matyjaszczykiem.

Nowa Komenda Hufca została wybrana w czasie niedawnego Zjazdu Sprawozdawczego, a nowym komendantem został hm. Arkadiusz Klimczyk (zastąpił phm. Jagodę Misztelę). Zastępczynią komendanta ds. programu i pracy z kadrą jest phm. Matylda Szymczyk, a zastępcą ds. środowiska lokalnego – hm. Sławomir Radosz. Funkcję skarbnika pełni pwd. Bartosz Dawiskiba, a członkinią komendy ds. wizerunku jest pwd. Agnieszka Nocuń.
Nowa komenda niemal w komplecie odwiedziła prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, rozmawiając o planach i kierunkach działania, a także o dalszej współpracy z samorządem i władzami miasta. ZHP jest mocno obecne w życiu Częstochowy, włączając się w inicjatywy i akcje społeczne, a także obchody rocznic i świąt państwowych. W spotkaniu w Urzędzie Miasta uczestniczył także dyrektor generalny UM Marek Czerwiński.
Hufiec ZHP Częstochowa działa na terenie miasta i powiatu częstochowskiego, w tym okolicznych gmin: Janów, Mstów, Blachownia, Rędziny, Kłomnice, Olsztyn, Mykanów, Konopiska i Dąbrowa Zielona, Według danych ubiegłorocznych w Hufcu działa ok. 800 harcerek i harcerzy.
Hm. Arkadiusz Klimczyk jest związany z harcerstwem od 1970 roku. Na co dzień przewodniczący Kręgu Instruktorskiego i Starszyzny Harcerskiej im. “Ponurego” i “Nurta”. Zawodowo pracuje w Spółce Restrukturyzacji Kopalń S.A., gdzie kieruje zespołem odpowiedzialnym za sprzęt i materiały, koordynuje ochronę oraz nadzoruje zabezpieczenia przeciwpożarowe. Prywatnie pasjonat fotografii, miłośnik podróży, muzyki i koncertów.
fot. Grzegorz Skowronek/UM

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz Chorągwi

87 1140 1010 0000 5718 0700 1001

CZY WIESZ, ŻE...

Drużynowi ZHP przepracowują społecznie łącznie 8 mln godzin w ciągu roku. Jeżeli przeliczyć to na złotówki, wartość pracy wolontariackiej wyniosłaby 136 mln zł.
Przejdź do treści